Baxtiyor Saidov Xitoy Tashqi ishlar vaziri Van I bilan uchrashuv o‘tkazdi
25 aprel kuni O‘zbekiston Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Qozog‘istonning Olmaota shahrida Xitoy Kommunistik partiyasi Markaziy qo‘mitasi siyosiy byurosi a’zosi, Xitoy Tashqi ishlar vaziri Van I bilan uchrashuv o‘tkazdi. Bu haqda Saidov o‘zining Telegram-kanalida yozib qoldirdi.
Ma’lum qilinishicha, uchrashuv davomida O‘zbekiston va Xitoy o‘rtasidagi har tomonlama strategik sheriklik munosabatlarini chuqurlashtirish masalalari yuzasidan ochiq va atroflicha fikr almashilgan.
“Suhbatimiz savdo, transport-logistika aloqalari, mintaqaviy xavfsizlik va xalqaro hamkorlik kabi keng ko‘lamli yo‘nalishlarni qamrab oldi”, deb yozadi Saidov.
Shuningdek, Baxtiyor Saidov O‘zbekistonning taraqqiyotini doimiy qo‘llab-quvvatlayotgani, barqaror, farovon va o‘zaro bog‘langan mintaqani barpo etishga qaratilgan umumiy intilishlari uchun Xitoy tomoniga minnatdorlik bildirgan.
“Ikki tomonlama aloqalarimizdagi yuqori dinamikani davom ettirishga kelishib oldik”, deya yozgan O‘zbekiston Tashqi ishlar vaziri.