Qishloq xo'jaligida yerdan foydalanish samaradorligi oshiriladi
2025-yil 1-apreldan auksion savdolarida yer uchastkasiga ijara huquqini olish uchun to'lovlarni bo'lib-bo'lib to'lash va to'lov to'liq to'langanda chegirma berish tartibi bekor qilinadi, ushbu to'lovlar 15 ish kuni ichida to'liq to'lanishi shartligi belgilandi.
Andijondagi masjidda portlash bo‘ldi
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, 6 nafar fuqaro tan jarohati olgan.
O‘zbekiston, Tojikiston va Qirg‘iziston davlat chegaralarining tutash nuqtasi to‘g‘risidagi "tarixiy shartnoma" imzolandi
O‘zbekiston prezidenti davlat rahbarlarining uch tomonlama uchrashuvida ishtirok etdi.
Davlat rahbarlari O‘zbekiston, Tojikiston va Qirg‘iziston do‘stligi timsolini ochdilar
Xo‘jand shahrida o‘tayotgan oliy darajadagi tadbirlar dasturiga muvofiq O‘zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyev, Tojikiston prezidenti Emomali Rahmon va Qirg‘iz Respublikasi prezidenti Sadir Japarov uch mamlakat davlat chegaralari tutashgan hududda Do‘stlik stelasini tantanali ravishda ochdilar.
Samarqanddagi oliygohlar talabalariga ta’til berildi
3-4 aprel kunlari Samarqand shahrida birinchi “Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi” sammiti o‘tkazilishi munosabati bilan shahardagi ayrim oliy ta’lim muassasalariga qisqa muddatli o‘quv ta’tili beriladi.
O‘zbekiston 2 oyda 175,1 mln AQSH dollarlik meva va sabzavot eksport qilgan
2025-yilning yanvar-fevral oylarida O‘zbekiston qiymati 175,1 mln AQSH dollarlik 193 ming tonna meva va sabzavotlar eksport qilgan.
O‘zbekistonda yangi yo‘lovchi vagonlari ishlab chiqarildi
Ushbu poyezd zamonaviy o‘rindiqlar bilan jihozlangan bo‘lib, tarkibida 2 ta VIP, 4 ta biznes, 4 ta ekonom klassdagi vagonlar, 1 ta restoran vagon hamda tarkibni quvvatlash uchun 1 ta dizel vagonidan tashkil topgan.
Ish haftasi davomida kuzatiladigan ob-havo prognozi e'lon qilindi
"O'zgidromet" xizmati 1-4-aprel kunlariga ob-havo prognozini e'lon qildi.
Andijonda Spark haydovchisi YPX inspektorini urib, qochib ketdi
YTH sodir etgan Spark haydovchisi mast holatda bo‘lgani, haydovchilik guvohnomasidan mahrum etilganligi maʼlum bo‘lgan.